Sağlık Ürünleri

Box Tipi

Ambulans

HIGMK Endüstri
Box Tipi Ambulans Üretimi

indir indir

Sağlık Sektörüne Yönelik Üretim

Sağlık alanında; farklı amaçlarla kullanılan aydınlatma ürünleri kutu ve ayak takımları ile teknik ekipman masa ayakları sektöre sunduğumuz ilk ürünler arasındadır. 2020 yılı sonunda arge çalışmalarını tamaladığımız hasta taşıma sedyeleri üretimimiz 2021 yılında devam etmektedir. En son olarak kutu tipi (box type) ambulans üretimi için gerekli yan sanayi ürünler HİGMK Endüstri bünyesinde sağlanabilmektedir.

Değişen normlara göre istenilen özelliklerde arka kasa değiştirilirken, mevcut araç sabit kalabilir. Ambulans için üretilen arka kasaların yaklaşık 15 sene kullanım süresi vardır. Kasanın ambulans üzerindeki görevi bittikten sonra, gerekli durumlarda sağlık kabini olarak kullanılmak üzere fil ayaklar üzerine yerleştirir ve doğal afetler ve benzeri durumlarda sağlık kabini olarak kullanılabilirler.

Arka kasanın yapısının karesel olması nedeni ile ambulansın faydalı kullanım alanı diğer tip araçlara göre daha fazladır. Kasanın üretiminde kullanılan malzeme kendinden izolasyonlu olarak imal edildiği için hafiftir ve ambulans aracının kullanımında dezavantaj yaratmaz.

Ambulansa ait aracın kullanım süresi bittiği takdirde veya yeni versiyonu yapıldığı takdirde, araç yenisi ile değiştirilirken arka kasa mevcut kalabilir.

Referanslarımız